הטיפולים

שאני מציע

טיפול דינאמי

הטיפול הדינאמי מבוסס על תפיסה כי תכונותינו המולדות יחד עם חוויות שאנו חווים במהלך השנים, ואולי בייחוד בתקופת הילדות, מעצבים את אישיותנו ומשפיעים על חיינו באספקטים רבים כגון האופן בו אנו חושבים, מרגישים ויוצרים מערכות יחסים

טיפול דינאמי קצר מועד

טיפול דינאמי קצר מועד מבוסס גם הוא על עקרונות הגישה הפסיכואנליטית, על טיבעה הדינמי של הנפש, קיום הלא מודע, תיאוריית מנגנוני ההגנה, וחשיבות העבודה על העברה והעברה נגדית אך הוא  נבדל מהטיפול הקלאסי בכמה נקודות מרכזיות

טיפול

דינאמי

מה זה טיפול דינאמי?

הטיפול הדינאמי מבוסס על תפיסה כי תכונותינו המולדות יחד עם חוויות שאנו חווים במהלך השנים, ואולי בייחוד בתקופת הילדות, מעצבים את אישיותנו ומשפיעים על חיינו באספקטים רבים כגון האופן בו אנו חושבים, מרגישים ויוצרים מערכות יחסים. אלו נוטים להשתחזר לאורך השנים בסיטואציות שונות, ולעיתים קרובות גם בחדר הטיפולים.

כאשר נוצרת ברית טיפולית בטוחה ומיטיבה, תוך שמירה על מסגרת טיפולית קבועה נוצרת אפשרות לשיח עמוק וכנה. במהלך הטיפול ניתן להתבונן, להבין טוב יותר את האופן שבו אנו פועלים בעולם בעזרת הפיכת תכנים לא מודעים למודעים, לחוות וליצור הפנמות חדשות. וכך, לייצר שינוי.

לעיתים עולה צורך בהגדרת מטרות לשינוי, אותן נגדיר בד"כ בתחילת התהליך הטיפולי ובשלב ההיכרות הנקרא שלב ה"אינטייק" בו לרוב ארצה לשמוע על חוויות של המטופל בעבר ובהווה, כיצד המטופל חווה מערכות יחסים בחייו, כיצד הוא מתנהל מול דמויות שונות ובסיטואציות שונות, כיצד הוא תופס את עצמו ואת סביבתו ועוד. כמובן שמטרות הטיפול נבנות גם תוך כדי עבודה ועשויות להשתנות עם התקדמות הטיפול.

לתפיסתי, אצל אנשים רבים התחום הבין אישי והאופן שבו אנו יוצרים קשר ואינטראקציה עם הסביבה שלנו, משפיעה עלינו מאוד הן ביכולת שלנו להשתלב בתחום התעסוקתי והן על היכולת שלנו לנהל חיים חברתיים מלאים.

 גם הפרעות וקשיים  כגון הסתגרות, דיכאון וחרדה, על אף הגורם התורשתי שלעיתים קרובות קיים בהן, מושתתות במידה רבה על הביטחון העצמי שלנו, הערכתנו העצמית ועל היכולות הבין אישיות שלנו. מסיבה זו אני לעיתים קרובות שם דגש בטיפול על התחום הבין אישי.

תהליכי שינוי וגדילה עשויים לקחת זמן ומצריכים רצף טיפולי למשך מספר חודשים לכל הפחות ובתדירות של פגישה לשבוע. לעיתים, בעת הצורך, תדירות המפגשים השבועיים עולה.   

טיפול

דינאמי קצר מועד

מה זה טיפול דינאמי קצר מועד?

טיפול דינאמי קצר מועד מבוסס גם הוא על עקרונות הגישה הפסיכואנליטית, על טיבעה הדינמי של הנפש, קיום הלא מודע, תיאוריית מנגנוני ההגנה, וחשיבות העבודה על העברה והעברה נגדית אך הוא  נבדל מהטיפול הקלאסי בכמה נקודות מרכזיות: 

הטיפול נמשך לכל היותר שנה, המטפל אקטיבי ומוביל את המטופל להאצת הטיפול תוך התרכזות בנושא או בעיה ספציפיים. טיפול זה מצריך בדיקת התאמה שכן לא עם כל קשת הקשיים ניתן לעבוד באופן זה.

*הטקסט מנוסח בלשון זכר אך פונה כמובן לכל המגדרים.